+ 386 3 7036 420 os.prebold@sola-prebold.si

otroški parlament

OTROŠKI PARLAMENT

Na naši šoli smo v četrtek, 16. 2. 2023, pripravili otroški šolski parlament na temo Duševno zdravje otrok in mladostnikov. Razpravljalo je okrog trideset učencev, ki so predstavili svoje misli glede na podteme, in sicer:

– Kaj je duševno zdravje?

– Vpliv okolja na moje duševno zdravje

– Moji viri moči

– Spremembe za krepitev mojega razvoja duševnega zdravja

Učenci so ugotovili, da je duševno zdravje nadvse pomembno in se ga premalo zavedamo. Želijo, da se o njem na vseh ravneh več razpravlja. Iskali so rešitve, da se debata vključi v šolsko, občinsko in domače okolje ter se vsak posameznik aktivira k skrbi za zdravje.

Izbrali so osem kandidatov, ki so našo šolo zastopali na Medobčinskem otroškem parlamentu, ki je potekal v Grižah, 22. 2. 2023. To so bili: Neža, Neja, Tai, Jakob in Maša iz devetega razreda, Lena in Urban iz osmega ter Lara iz sedmega. Neža, Neja in Tai so bili izbrani, da šole Spodnje Savinjske doline zastopajo na Regijskem otroškem parlamentu, ki bo devetega marca v Velenju. Vsem parlamentarcem čestitamo, izbranim trem pa želimo srečno naprej na regijskem nivoju.

Nika Tiršek, mentorica

Dostopnost