ŠOLSKA GLASBENA OLIMPIJADA

Zadnji šolski dan pred prvomajskimi počitnicami je dodobra razgrel mlade glasbene ustvarjalce naše šole.

V petek, 23. 4. 2021, smo na šoli namreč izpeljali Šolsko glasbeno olimpijado, kjer so se v poznavanju zgodovine glasbe, njene teorije, prepoznavanju zvočnih posnetkov in petju izbrane skladbe med sabo pomerili Hana Vahčič Miyazaki (7. a), Ajda Križnik (8. a), Gal Prevoršek (8. a), Iza Cukjati (8. a), Urh Štrakl (8. a) in Raja Lucija Kumer (8. b).

»Češnjo na tortici« pa je predstavljala njihova avtorska skladba, katere zapis – partituro so morali predložiti tekmovalni žiriji, hkrati pa jo predstaviti v živo. Bili smo priče iskreni mladostni ustvarjalnosti!

Vsi tekmovalci so prejeli bronasta priznanja, Ajda in Urh pa bosta barve naše šole zastopala na 10. glasbeni olimpijadi v Ljubljani 30. maja 2021.

Vsem tekmovalcem ISKRENE ČESTITKE!

Mentorica

Bojana Hrovat