Ob 200-letnici šolstva v Preboldu

V četrtek, 13. decembra, je na Osnovni šoli Prebold vladalo pravljično vzdušje. Praznovali smo namreč 200-letnico šolstva v Preboldu. Na prireditev smo se pripravljali nekaj mesecev. V ta namen smo k sodelovanju povabili različna društva iz našega in tudi sosednjih krajev. Učenci naše šole so se poigrali s časovnim strojem, ki jih je popeljal v preteklost, pa tudi v prihodnost. Kamor koli so prišli, so jih pričakali ljudje tistega časa. Vanje so se prelevili MlOPZ, OPZ in MPZ OŠ Prebold, glasbena skupina R.A.I.N., Pihalni orkester Prebold, KUD Svoboda Prebold, MoPZ Antona Schwaba Prebold, Reški slavčki, Grifon KUD Šempeter in Vrtec Prebold, ki letos praznuje 60-letnico delovanja. Prireditev se je zaključila z nagovorom gospoda ravnatelja Petra Žureja, župana Vinka Debelaka in državnega sekretarja Gregorja Mohorčiča.

Ob bok prireditvi smo na šolskem hodniku pripravili tudi razstavo starih dokumentov, fotografij in dela filatelističnega krožka, ki so si jo v tem tednu vodeno ogledali vsi učenci naše šole.

Še enkrat en velik hvala vsem, ki ste pripomogli k temu, da je naša prireditev zablestela v vsem svojem sijaju.

Kolektiv OŠ Prebold